Scroll Top

2018 YILINDA Çorum ilinde Yakup Mensur, çocuğunun annesi Gamze Kuru ile ağabeyi Ramazan Kuru’nun yanına eve gitti. Mensur, eski eşi ve kayınbiraderi arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Mensur, evde bulunan av tüfeğiyle boşandığı eşi ve kayınbiraderine ateş etti. Gamze Kuru başına, Ramazan Kuru da vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden saçmalarla olay yerinde öldü. Olay sonrasında kaçan Yakup Mensur ise polisin çalışması sonucu yakalandı. Mensur, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Yakup Mensur hakkında, ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan iki kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle Çorum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Dava halen sürmektedir. İş bu dava derneğimizin gönüllü vekili tarafından, ailenin özel avukatı ile birlikte takip edilmektedir.

Gamze’nin 3 yaşındaki kızı 1,5 yıl boyunca Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kaldı. Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği’nin mücadelesiyle, doğup büyüdüğü ailesinin yanına geri döndü, anneannesine ve dayısına emanet edildi. Eğitim giderleri üstlenildi.

Benzer gönderiler