Scroll Top

İstismarı normalleştirenlerine karşı, çocuklarımızın yanındayız

31 Ocak günü Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a sosyal medya üzerinden verdiği yanıtta “çocukluğunda tecavüze uğramış çocuk psikolojisi” tabirini kullandı. Gördüğü yoğun tepki üzerine ise özür dilemek zorunda kaldı.

Uysal’ın çocuk istismarı ile ilgili gönderme yaparken empati kurup kalbinde hissedebildiği acı, kendisine yöneldiğini iddia ettiği hakaretin yarattığı acıdan çok daha azdır ki bunu yazabilmektedir. Yani bu şahıs için normal olmaması gereken çocuk istismarı ve tecavüz gayet normal iken, normal kabul edilmesi gereken eleştiriler anormaldir.

Belli ki kendisinde öfke uyandıran şey bir çocuğun tecavüze uğraması değildir. Hatta bu konu onun için dalga geçilecek bir konu olarak görülmektedir. Dilediği özür ise ne mağdur çocuklara, ne onların ailelerine ne de bizlere hiçbirşey ifade etmemektedir.

Bu bakış tam da gericiliğin ve tarikatçılığın bakış açısıdır. Benzerlerini bütün şer yuvası tarikatlarda gördüğümüz üzere bu zihniyetin empati kurduğu hiçbir zaman çocukların çektiği acı değildir. Öfke duyduğu ise çocukların uğradıkları istismar değil, bu açıklamada olduğu gibi kendilerine yönelen eleştirilerdir.

Çocuk istismarı ile mücadelemiz yalnız mahkeme salonlarında değildir. Mücadelemiz gericilikle, tarikatlarla ve tümden bu zihniyetle sürmektedir, sürecektir. Her tür saldırıya karşı çocuklarımızın yanındayız.

 

ÖNCE ÇOCUKLAR VE KADINLAR DERNEĞİ

01/02/2023

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın