Scroll Top

Konya’da Cinsel İstismar Davası Sanığının Şikayetiyle Yargılanıyoruz 2. Duruşma

logo_02

Basına ve Kamuoyuna,

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği’nin Konya’da üstlendiği “babanın 12 yaşındaki kızını cinsel olarak istismar etmek suçuyla yargılandığı” davada, mağdur çocuğumuz için dernek adına iki avukatımız atanmış idi.

Dava sürecinde, baba 6 ay kadar tutuklu kalmış; yapılan yargılamada, heyet raporu ile “çocuğumuzun ruhsal durumunun bozulduğu” kanıtlandığı halde cinsel istismar sanığı baba mahkeme tarafından tahliye edilmiş, ardından suçu işlemediği kanaatiyle beraat ettirilmiştir.

Daha sonra kızımız, dosyayı yürüten Dernek başkanımız Av. Müjde Tozbey’i babasının telefonundan aramış ve babam artık yatağıma girmeyecek, söz verdi” diyerek davadan çekilmemizi talep etmiştir. Baba beraat eder etmez de avukatımız ve başkanımız Av. Müjde Tozbey hakkında “iftira ve hakaretten” şikayetçi olmuştur. İftiradan dolayı takipsizlik kararı verilmiştir.

Ancak istismarcı babanın şikayeti üzerine Av.Müjde Tozbey hakkında Konya 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nde “hakaret” suç isnadı ile dava açılmıştır.

Üstelik yerel mahkemede beraat eden baba itiraz ettiğimiz istinaf mahkemesinde cinsel istismar suçundan 12 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum edilmiştir.

Sizleri 1 Haziran 2022 Çarşamba günü (bugün), saat 09.00’da Dernek başkanımız ve avukatımız hakkında yürütülen kovuşturmanın Konya’daki 2. Duruşması’na destek olmaya davet ediyoruz.

İstismar sanığını serbest bırakan ve çocuklarımızı yalnız bırakmayan vekillerimize soruşturma başlatan adaletsizliğe birlikte boyun eğmeyelim.

Siz değerli basın emekçilerini ve kamuoyunu derneğimizin yanında olmaya çağırıyoruz.

ÖNCE ÇOCUKLAR VE KADINLAR DERNEĞİ

01 Haziran 2022

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın