Scroll Top

Sevgili dostlar,
Nadira Kadirova’nın ölümünün aydınlatılması için Basına ve Kamuoyuna açıklanacak ekte bulunan metni imzalamanızı, davasına müdahil olmanızı ve süreç boyunca desteklerinizi rica ediyorum. Saygılarımla…

Av.Müjde TOZBEY
Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği

Nadira Kadirova

Basına ve kamuoyuna

Nadira Kadirova, ülkesinden çok uzaklarda emeği ile kendisine yeni bir hayat kurmaya çalışan genç bir kadındı. Artık aramızda değil ve ölümü ile ilgili birçok soru işareti bıraktı aklımızda ve vicdanımızda.

Aklımızda soru işaretleri var, çünkü Nadira'nın ölümünün hızlıca intihar açıklamaları ile örtülmesi, resmi işlemlerin ülkemizde hiç tanık olmadığımız bir hızla iki günde tamamlanıp Nadira'nın hızlıca ülkesine gönderilmesi, ailesinin ve arkadaşlarının farklı yöndeki açıklamalarına rağmen soruşturmanın derinleştirilmemesi, basında çıkan haberler sonrasında bir tanık değil de suçluymuş gibi sabahın altısında polis zoruyla ifadeye götürülen arkadaşına sorulan sorular ile soruşturmanın yönünün değiştirilmeye çalışılmasını anlayamıyoruz.

Vicdanımızda soru işaretleri var, çünkü emekçi bir kadının cinsel saldırıya maruz kalma ihtimali; ölümünün ardından iktidar sahiplerinin hiçbir hukuksuzluk olmamışçasına olayı örtbas etme ihtimali; yaşadığımız ülkede adalet, hak, hukuk yokmuşçasına genç bir kadının yok edilmesi ihtimali içimizi acıtıyor.

Nadira için, ülkemizdeki bütün emekçi kadınlar için güvenli bir yaşam ve adil bir ölüm istiyoruz.

Nadira' nin ölümünün kamuoyunun aklını ve vicdanını rahatlatacak şekilde soruşturulmasını istiyoruz.

Adalet istiyoruz, hukukun üstünlüğünü görmek istiyoruz.

Nadira'nın ve bu ülkenin emekçi kadınlarının yalnız olmadığını bilmenizi istiyoruz.

%%your signature%%


Son İmzalar
1 Selçuk Urav Eki 02, 2019

1 – imza