Özlem Pirdal Davasında İlk Duruşma! Her Katil Gibi ”Hastayım” Dedi

 

Düzce’nin Cumayeri ilçesinde geçen yıl şubat ayında eşi Özlem Pirdal’ı bıçaklayarak katleden Ziya Pirdal’ın yargılandığı davanın ilk duruşması Düzce 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Emniyette verdiği ifadesinde “Eşimi öldürdüğüm için pişman değilim. Çocukların benden olmadığını düşünüyorum” diyen Ziya Pirdal mahkemede bu ifadelerini hatırlamadığını ve psikolojisinin bozuk olduğunu iddia etti.

Eşi Özlem Pirdal’ı bıçaklayarak katleden Ziya Pirdal’ın yargılandığı Düzce 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüllen ilk duruşmada şikayetçiler Birsen Gümüş, Bekir Gümüş, Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği avukatları Hande Gündoğdu ile Nilda Baltalı ve sanık avukatı hazır bulundu. Sanık Ziya Pirdal duruşmaya SEGBİS yöntemiyle katıldı.

Emniyette verdiği ifadesinde Ziya Pirdal, “Eşimi öldürdüğüm için pişman değilim. Çocukların benden olmadığını düşünüyorum” diyen Ziya Pirdal mahkemede bu ifadelerini hatırlamadığını söyledi. Psikolojisinin bozuk olduğunu iddia eden sanık Ziya Pirdal emniyette kullandığı ifadelerin aksine pişman olduğunu öne sürdü.

Dava 7 Eylül’e ertelendi.

Duruşmanın ardından basın açıklamasında bulunan Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği avukatlarından Hande Gündoğdu şunları söyledi:

“Biri 10 aylık biri 2,5 yaşında olan kız çocuklarının gözü önünde 36 kere bıçaklanarak öldürülen Özlem Pirdal’ın duruşmasındaydık. Katil, her kadın katili gibi ‘Çok seviyordum o yüzden yaptım çok kıskançtım beni aldatıyordu.’ dedi. Oysa ilk ifadelerinde ‘Çocukların benden olmadığını düşünüyordum pişman değilim’ dedi. Belli ki nasıl ifade vermesi gerektiğini öğrenerek gelmiş.

“HASTA OLDUĞUNU İDDİA EDİYOR DİĞER KATİLLER GİBİ”

Baştan sona yalan bir ifade verdi. Otopsi raporu ve tutanaklar olayı ilk anlattığı şeklinde yaşandığını gösteriyor. Özlem adeta hapis hayatı yaşatılan telefon dahi kullandırılmayan kendi ailesiyle bile görüştürülmeyen bir kadın. Biz tüm gerçekleri göz önüne koyduk. Tanık beyanları da bizi destekliyor. Dava 7 Eylül’e ertelendi. Tanık beyanları dinlenecek. Adli Tıptan ceza ehliyeti olup olmadığına ilişkin rapor bekleniyor. Hasta olduğunu iddia ediyor diğer katiller gibi. Bunlar duymaya çok alışkın olduğumuz beyanlar. Biz katilin en üst halden en yüksek cezayı alması için elimizden geleni yapacağız.”

NE OLMUŞTU?

Geçen yıl şubat ayında Düzce’nin Cumayeri ilçesinde Ziya Pirdal (29), eşi Özlem Pirdal’ı (25) bıçaklayarak, öldürdü. Olay sonrası kaçan Ziya Pirdal, polis ekiplerince yakalanıp, gözaltına alındı. İfadesinin ardından savcılığa sevk edilen Pirdal’ın, “Dün akşam 23.00 sıralarında eve geldim. Eşim ve çocuklarım uyuyordu. Eşimi uyandırdım. ‘Çocuklar benden mi?’ dedim. ‘Çocuklar senden’ dedi. Darp ettim. Bu sırada çocuklar uyandı. Mutfaktan bıçağı alıp, önce boğazını kestim daha sonra bıçakladım” dedi.

bir yorum bırakın