Scroll Top

Erciş’te oturan Alim Yıldız, 9 Ekim 2011’de, dini nikahlı olarak 21 yaşındaki Sevda Kaya ile birlikte yaşamaya başladı. Çiftin birlikteliği, 28 gün sonra, Sevda Kaya’nın tabanca ile başından vurulması ile son buldu. Hastaneye kaldırılan Kaya,  7 gün sonra yaşamını yitirdi. Cinayetle ilgili soruşturma başlatan Erciş Cumhuriyet Savcılığı, silahla ilgili hiçbir bulguya ulaşmazken, soruşturma kapsamında Sevda Kaya’nın eşi Alim Yıldız, Kayınvalidesi Ayfer Yıldız, Kayınpederi Abdulcabbar Yıldız, Muhammed Yıldız ve Yüksel Yıldız hakkında, adam öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Ancak Sevda’nın öldürülmesinden itibaren 3 yıl boyunca kimse tutuklanmadı.

Sevda Kaya, Van’ın Erciş ilçesinde 9 Ekim 2011 tarihinde Alim Yıldız ile dini nikahla evlendi. 28 gün sonra Sevda ateşli silah ile vurulmuş halde bulundu. Ağır yaralanan Sevda hastaneye kaldırıldıktan bir hafta sonra yaşamını yitirdi. Katliamla ilgili Erciş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada silahla ilgili herhangi bir bulguya rastlanmadı. Soruşturma kapsamında Alim Yıldız’ın da aralarında bulunduğu 5 kişi hakkında “insan öldürme suçundan” ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile dava açıldı.

Derneğimiz başkanı Av.Müjde TOZBEY ERDEN’in yaptığı mücadele sonucu eş Alim YILDIZ, 3 yıl sonra tutuklandı. Erciş Ağır Ceza Mahkemesi tarafından sanık eş Alim YILDIZ’a müebbet hapis cezası verilmiştir. Dava yapılan itirazlar nedeniyle henüz kesinleşmedi, ancak Alim YILDIZ halen tutukludur. İş bu dava derneğimizin başkanı Av.Müjde TOZBEY ERDEN ve dayanışma amaçlı olarak bulunan onlarca avukat tarafından takip edilmektedir.