Scroll Top
logo_02

ÖNCE ÇOCUKLAR VE KADINLAR DERNEĞİ BAŞKANLIĞI

BASIN AÇIKLAMASI

11 yaşında bir kız çocuğu Uşak İlinin Sivaslı ilçesine bağlı bir köyde köyün bakkalı tarafından defalarca istismar edildi. 02.06.2021 tarihinde yine istismar edilen çocuk durumu hemen ailesiyle paylaştı. Aynı gün gecikmeksizin mağdur çocuğun ailesi tarafından yapılan şikayet üzerine istismar sanığı Cuma Kuş tutuklandı. Cumhuriyet Savcısı tarafından 12 yaşından küçük çocuğun zincirleme şekilde istismar edilmesi suçundan sanık hakkında Uşak Ağır Ceza Mahkemesinde kamu davası açıldı. Yapılan yargılamada sadece 4 ay tutuklu kalan Cuma Kuş, ilk duruşmada tahliye edildi. 17.02.2022 tarihinde görülen son duruşmada ise Cumhuriyet Savcısının, Aile Bakanlığı Vekilinin ve Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği gönüllü avukatları olarak mağdur vekili olan bizlerin, sanığın cezalandırılması yönündeki taleplerimize rağmen skandal bir şekilde Cuma Kuş hakkında beraat kararı verildi.

Yerel mahkemenin hukuka aykırı olan beraat kararı Cumhuriyet Savcısı, Aile Bakanlığı vekili ve mağdur vekili olarak tarafımızca istinaf edilmiştir.

Kamuoyu da söz konusu karara tepkisini göstermek üzere 28 Şubat Pazartesi günü saat 15.00’te Uşak Adliye’sinde olacaktır.

ÖNCE ÇOCUKLAR VE KADINLAR DERNEĞİ

Uşak, 23 Şubat 2022

bir yorum bırakın