Scroll Top

Kişisel Verilerin Korunması

Kişisel Verilerin Korunmasına Dair Aydınlatma Metni

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği olarak çok sayıda kadın cinayeti, cinsel saldırı ve çocuğa yönelik cinsel istismar davalarında vekillik üstlenen hukukçular olarak, gönüllülük esasına dayanan bu birikimi büyütmeyi düşledik ve dernekleşme adımını attık. Derneğimiz şiddet mağduru kadın ve çocuklarımıza hukuki ve psikolojik destek sunmaktadır. Kurulduğumuz günden bu yana sayısız kadın cinayeti, çocuk istismarı ve cinsel saldırı dosyasını gönüllü olarak üstlenmekteyiz. Bu nedenle tarafımıza ulaştırdığınız ihbarları değerlendirebilmek adına resmi makamlara yapmış olduğunuz şikayetlerinizin hukukçularımız tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği tarafından toplanan kişisel verilerin işlenme amaçları,

– İhbarlarınızın tarafımızca değerlendirilmesini sağlamak, bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde sorun ve taleplerinizi çözümlemek;

– 5253 sayılı Dernekler Kanunu ve diğer ilgili mevzuat uyarınca yükümlülüklerimizi yerine getirmek;

– Yetkili ve görevli kamu kurum ve kuruluşları ile adli makamlara karşı olan bilgi, belge verme ve ilgili sair yükümlülüklerimizi yerine getirmek;

– Hakkınızda işlemekte olduğumuz kişisel verilerin doğru ve güncel olmasını sağlamaktır.

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği tarafından kişisel verileriniz, gerekli güvenlik önlemlerini almak kaydıyla Türkiye içinde bulunan sunucularda veya diğer elektronik ortamlarda yukarıda sayılan amaçlar doğrultusunda tespit edilen saklama süreleri boyunca güvenli bir şekilde saklanmaktadır.

Kişisel Veri Kanunu 11. Maddesi kapsamında tarafımıza başvurarak; kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenebilir, kişisel verileriniz işlenmişse bilgi talep edebilir, kişisel verinin işlenme amacını ve bu amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenebilir, kişisel verinin aktarılıp aktarılmadığını, aktarılmışsa aktarım yapılan 3. kişileri öğrenebilir, kişisel veriler eksik ya da yanlış işlenmişse düzeltilmesini talep edebilir, mevzuatta öngörülen şartlar çerçevesinde silinmesini isteyebilir, aktarım yapılan 3. kişilere kişisel verilerin düzeltilmesinin, silinmesinin iletilmesini talep edebilir, Kişisel Veri Kanunu’na aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep edebilirsiniz.

Dilediğiniz zaman KVKK’nın 11’inci maddesi kapsamındaki taleplerinizi “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ” uyarınca Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği’ne yazılı olarak iletebilirsiniz.

 

 

Saygılarımızla,

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği

 

 

 

Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için info@once.org.tr adresine email gönderebilirsiniz. Derneğimize ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

 

Adres: Güzeloba mah. Rauf Denktaş Cad. Egda Plaza Kat:2 No: 56/102 Muratpaşa – Antalya

Eposta: info@once.org.tr

Whatsapp İhbar Hattı: 0 506 172 08 72